2018-08-11 08:11  -  Administrator

NA INAUGURACJĘ ARKA ZAGRAŁA Z NIWĄ NOWA WIEŚ

Historyczny mecz w Klasie Okręgowej zobaczyli dzisiaj kibice w Babicach, bowiem piłkarze Arki po raz pierwszy w historii klubu rozegrali spotkanie na tym poziomie rozgrywkowym.

Długo czekali w Babicach ne ten mecz, bo w każdym kolejnym sezonie było blisko, ale zawsze czegoś zabrakło. W końcu w sezonie 2017/18 się udało. Arka w meczu decydującym o awansie rozgrywanym w ostatniej kolejce pokonała Fablok Chrzanów 4-1 i spełniła marzenia działaczy, zawodników i kibiców.

Czy występy w "okręgówce" zagoszczą w Babicach na dłużej, czy będzie to tylko epizod zastanawiają się wszyscy, którym los beniaminka jest bardziej lub mniej istotny.  Już dzisiaj o godzinie 17:00 piłkarze grającego trenera Krzysztofa Bartyzela zrobią pierwszy krok. Czy będzie to krok do przodu?

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Babic, a tych którzy nie mogą na Relacja Live

1. kolejka (11-12 sierpnia 2018)

2018-08-11 17:00 Arka Babice - Niwa Nowa Wieś 2:3 (0:3)

0-1 Adam Mateja (10), 0-2 Bogdan Swarzyński (16), 0-3 Paweł Flis (33), 1-2 Marcin Głogowski (47), 2-3 Krzysztof Bartyzel (73)

Arka: Proksa - Furtak, T. Jaromin, Kwiatkowski, Śliwiński, Grabowski (46. Kościelniak), Bartyzel, Bieda, Gaj (83. B. Paprot), S Jaromin, M. Głogowski

Niwa: Tlałka - Cholewa, Mateja, Flis (70. Deska), Klimczyński (81. Zięba), Merta (90. Żmuda), Nycz, Piskorek (90. Gałdyński), Stawowczyk, Swarzyński, Zwaryczuk

Przed spotkaniem wiceprezes PPN Chrzanów Leon Kozioł wręczył pamiątkową statuetkę z okazji awansu Arki Babice do Klasy Okręgowej.

Nieudana inauguracja i pogoń za wynikiem w drugiej połowie. Tak w skrócie można powiedzieć o tym meczu. Arka od samego początku próbowała zdominować rywala, ale w 10. minucie po raz pierwszy przekonała się, że błędy na tym poziomie rozgrywkowym kończą się fatalnie. W zamieszaniu pod bramką Krzysztofa Proksy nikt z drużyny gospodarzy nie zdołał wybić piłki i Adam Mateja z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. W kolejnym swoim wypadzie goście podwyższyli prowadzenie, a akcję sfinalizował doświadczony Bogdan Swarzyński. Gdy w 33. minucie kolejnego gola zdobył Paweł Flis wydawało się, że jest już po zawodach i zgromadzona publiczność zaczęła typować wynik końcowy.

Arce udało się jednak dotrwać do przerwy nie tracąc więcej bramek, a chwilę po wznowieniu gry Marcin Głogowski strzałem z dystansu dał nadzieję, że nie wszystko jednak stracone. Mimo kilku akcji Arce nie udało się wypracować takiej, by zmniejszyć rozmiar porażki. Dopiero w 73. minucie grający trener Krzysztof Bartyzel strzałem głową zdobył kontaktowego gola. Mimo dużych chęci nie udało się już zmienić niekorzystnego wyniku i tzw. "frycowe" zostało zapłacone.